Sign in to follow this  
artemis99

Stockings Lovers Turkey, Türkiye

25 posts in this topic

Çoğunluk çorap giymeyi bilmiyor. Desenli çorap birkaç yıldır popüler. Ama ne çorabın desenine ne de giyilen kıyafet ve ayakkabıya uyumuna dikkat edilmiyor. Backseam yani arkada düz çizgisi olan modellerle düz taban ayakkabı veya düztabanlı çizme giyildiğini gördüm. Tam bir facia. Ayrıca kısa boylu ve kilolu bayanların mini etek tercihleri de felaket. Desenli kareli etekle desenli çorap da giyilmez.

Çok hotough değil bazı türkiye'de çorap, pek dikiş inci gördünüz mü, ama eğer eşim hep onları giydi

Dear stockingsadmirer68 , if i am not wrong this forum section is for international. So you don't need to understand everything. I was talk about only Turkish people stockings things. If you ask anything about this pls don't hesitate share with us. By the way turkey jogs is not funny. India means turkey animal in turkish but we never say a jog about indian people. Possible to find many samples like this.

Çok hotough değil bazı türkiye'de çorap, pek dikiş inci gördünüz mü, ama eğer eşim hep onları giydi

Pls continue in english. autoTranslate from web is not good than my english.

Esim arada sirada giyer, onu daha cok tesvik edip daha cok giymesini istiyorum fakat cok kolay da degil. Ama giydigi zaman ayakkabi ve etek secimlerine dikkat eder. 

Selam! Bu siteye yeni katıldım fakat Türkiye den pek ilgi görmemiş herhalde. Konuşmak ve paylaşımda bulunmak isteyenler olursa buradan yada özelden iletişime geçebilir. Herkese iyi günler....

Only been in summer, then far too hot for my wife to wear

Slm arkadaslar ben Almanyadan Cem...baska Türk arkadaslar varmi burada? Bu arada benim esimde cok sever jartiyer coraplari giymeyi :)

Türkiye Rus uçağı bombaladı. Türkiye ISIS destekliyor. Türkiye artık bir terörist devlettir. Ben Rusya ile ayakta!

Erdoğan'ın ailesi terörizmi destekliyor. * İslam * insanlar onun arkasındayız.

Türk halkı hoş değildir.

Turkey is the country worst affected by terrorism. PKK and ISIS are terorists, they not related with Turkish people, they kill people. 

Who will be punished no matter who occupied the airspace (included USA, UK, whatever. This is the international rule of engagement.) 

You don't know anything about Turkey or Turkish people. If you do not believe, come here and see with your own eyes. Do not believe false media reports and fake news. 

Erdogans son trades oil with ISIS. His daughter runs a hospital for terrorists. The country sponsors terrorism. The country shoots down planes of countries that are fighting terrorism.